Інтернет - центр
У жовтні 2011 року компанія «Майкрософт» у рамках всесвітньої акції дарування програмного забезпечення, здійснюваної в Україні через програму «Бібліоміст», надала Попільнянській центральній районній бібліотеці ліцензійні програмні продукти у формі гранту. Завдяки гранту Попільнянська центральна районна бібліотека отримала 8 сучасних комп’ютерів, 1 принтер, та 1 сканер.
В даний час спостерігається тенденція зростання запитів на бібліотечні послуги:
- доступ до інформації
- пошук інформації в Інтернеті
- електронна пошта
- консультування з питань пошуку інформації
- спілкування через Інтернет, через такі соціальні сервіси як «Facebook», «Однокласник», «Вконтакте».
Чимало відвідувачів хочуть мати готову роздруковану інформацію і звертаються з вимогами набрати текст, просканувати матеріал до персоналу Інтернет - центру.
У 2013 році Інтернет - центром Попільнянської центральної районної бібліотеки підготовано буклети веб-навігатори з таких інформаційних напрямків: «Бібліотеки – мости до е - урядування», «Довідково – бібліографічний апарат бібліотеки», «Нобелівські лауреати – вихідці з України», «Поради для батьків».
На протязі двох років завдяки програми “Бібліоміст” значно збільшилось відвідувачів бібліотеки. Кількість звернень до Інтернет – центру починаючи з жовтня 2011 року склала – 7020 осіб, в середньому близько 15 користувачів в день.
Починаючи з 2011 року в рамках програми «Бібліоміст» використовуються такі форми роботи:
- Майстер клас з впровадження нових ІКТ для користувачів
- Комп’ютерні презентації («Стежками В.Короленка (до 160-річчя від дня народження)», «Рідна мова чиста, як роса (до дня української писемності та мови)», «Бібліотек@- калейдоскоп цікавих фактів», «Попільнянщино,мій рідний краю»)
- Реєстрація ЗНО
- Курси комп’ютерної грамоти для пенсіонерів
- Реєстрація на сайті «Ощадбанку» для отримання заощаджень
- Звернення до пенсійного фонду (розрахунок пенсії на пенсійному калькуляторі)
- Практичні заняття для сільських бібліотечних працівників з метою професійного розвитку (група в кількості – 8 чоловік)
- Видано та розповсюджено серед бібліотек району краєзнавчий бібліографічний покажчик «О краю мій, моя колиска, мойого серця оберіг».
- Виготовлення та розповсюдження інформаційних пам’яток для читачів та методичних матеріалів для бібліотечних працівників району
- Спілкування по Skype
- вивід результатів пошуку інформації на паперові та електронні носії
- Тощо.
За допомогою Інтернет – центру у найкоротший термін виконуються найскладніші запити користувачів
В 2012 році наша бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації. У відкритому Пункті Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної та соціально значущої інформації, громадяни та відвідувачі бібліотеки отримують необхідну урядову інформацію.
Інформаційна співпраця бібліотеки з органами влади усіх рівнів полягає в наданні їм необхідних даних, у забезпеченні прозорості рішень влади.
Було розроблено інформаційну листівку “Державні органи влади України” (про офіційні сайти органів державної та місцевої влади)
За допомогою Інтернет – центру щороку організовуються професійні конкурси на кращого державного службовця, а також конкурси на заміщення вакантних посад в місцевих державних органах і органах місцевого самоврядування.
Коментарi