Інтернет - центр

У жовтні 2011 року компанія «Майкрософт» у рамках всесвітньої акції дарування програмного забезпечення, здійснюваної в Україні через програму «Бібліоміст», надала Попільнянській центральній районній бібліотеці ліцензійні програмні продукти у формі гранту. Завдяки гранту Попільнянська центральна районна бібліотека отримала 8 сучасних комп’ютерів, 1 принтер, та 1 сканер.

В даний час спостерігається тенденція зростання запитів на бібліотечні послуги:

- доступ до інформації

- пошук інформації в Інтернеті

- електронна пошта

- консультування з питань пошуку інформації

- спілкування через Інтернет, через такі соціальні сервіси як «Facebook», «Однокласник», «Вконтакте».

Чимало відвідувачів хочуть мати готову роздруковану інформацію і звертаються з вимогами набрати текст, просканувати матеріал до персоналу Інтернет - центру.

У 2013 році Інтернет - центром Попільнянської центральної районної бібліотеки підготовано буклети веб-навігатори з таких інформаційних напрямків: «Бібліотеки – мости до е - урядування», «Довідково – бібліографічний апарат бібліотеки», «Нобелівські лауреати – вихідці з України», «Поради для батьків».

На протязі двох років завдяки програми “Бібліоміст” значно збільшилось відвідувачів бібліотеки. Кількість звернень до Інтернет – центру починаючи з жовтня 2011 року склала – 7020 осіб, в середньому близько 15 користувачів в день.

Починаючи з 2011 року в рамках програми «Бібліоміст» використовуються такі форми роботи:

- Майстер клас з впровадження нових ІКТ для користувачів

- Комп’ютерні презентації («Стежками В.Короленка (до 160-річчя від дня народження)», «Рідна мова чиста, як роса (до дня української писемності та мови)», «Бібліотек@- калейдоскоп цікавих фактів», «Попільнянщино,мій рідний краю»)

- Реєстрація ЗНО

- Курси комп’ютерної грамоти для пенсіонерів

- Реєстрація на сайті «Ощадбанку» для отримання заощаджень

- Звернення до пенсійного фонду (розрахунок пенсії на пенсійному калькуляторі)

- Практичні заняття для сільських бібліотечних працівників з метою професійного розвитку (група в кількості – 8 чоловік)

- Видано та розповсюджено серед бібліотек району краєзнавчий бібліографічний покажчик «О краю мій, моя колиска, мойого серця оберіг».

- Виготовлення та розповсюдження інформаційних пам’яток для читачів та методичних матеріалів для бібліотечних працівників району

- Спілкування по Skype

- вивід результатів пошуку інформації на паперові та електронні носії

- Тощо.

За допомогою Інтернет – центру у найкоротший термін виконуються найскладніші запити користувачів

В 2012 році наша бібліотека приєдналася до Всеукраїнської Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації. У відкритому Пункті Доступу Громадян (ПДГ) до офіційної та соціально значущої інформації, громадяни та відвідувачі бібліотеки отримують необхідну урядову інформацію.

Інформаційна співпраця бібліотеки з органами влади усіх рівнів полягає в наданні їм необхідних даних, у забезпеченні прозорості рішень влади.

Було розроблено інформаційну листівку “Державні органи влади України” (про офіційні сайти органів державної та місцевої влади)

За допомогою Інтернет – центру щороку організовуються професійні конкурси на кращого державного службовця, а також конкурси на заміщення вакантних посад в місцевих державних органах і органах місцевого самоврядування.

Кiлькiсть переглядiв: 411

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Демонстраційний сайт Попільнянської центральної районної бібліотеки

вул. Б.Хмельницького, 7,
13501, Житомирська область, Попільнянський район,
смт. Попільня

Дата останньої зміни 19 Лютого 2020

Фотогалерея