Інформація про роботу бібліотек

Попільнянського району в 2014 році.

Бібліотеки сьогодні, переживаючи добу змін, залишаються на селі традиційними центрами культури, знань і духовності. В міру своїх можливостей вони діють як загальнодоступні інформаційно-культурні центри, місця духовного спілкування, проведення змістовного дозвілля.

Мережа бібліотек Попільнянського району складає 36 бібліотек, з них:

- 2 – районні (доросла і дитяча);

- 2 – селищні (Корнинські доросла і дитяча);

- 32 – сільські.

Хочеться зауважити, що рівень бібліотечного обслуговування в районних і селищних бібліотеках певною мірою вищий, ніж в сільських населених пунктах. Це стосується всіх його складових: матеріального стану бібліотечних приміщень, поповнення фондів, вільного доступу до інформації через Інтернет, кадрового забезпечення тощо.

Лише користувачі 20 бібліотек району не мерзнуть узимку:

- 15 біб-к району забезпечені газовим опаленням, це б-ки сіл:

· Районні – 2;

· Корнинська селищна б-ка для дорослих;

· Корнинська селищна б-ка для дітей;

· Андрушківська с/ б-ка;

· Білківська с/б-ка (конвектор);

· Василівська с/б-ка;

· Голубятинська с/б-ка;

· Єрчицька с/б-ка;

· Лисівська с/б-ка (конвектор);

· Паволоцька с/б-ка;

· Сокільчанська с/б-ка;

· Турбівська с/б-ка;

· Харліївська с/б-ка;

· в Будинку культури с.Жовтневе, де знаходиться і сільська

бібліотека, в цьому році зроблено опалення на загальну суму

– 72 тис.грн.

- 5 – електрообігрівачами:

· Попільнянська с/б-ка;

· Парипська с/б-ка;

· Миролюбівська с/б-ка;

· Романівська с/б-ка;

· Новоселицька с/б-ка.

Щороку в декількох бібліотеках району за рахунок коштів сільських рад проводяться ремонти приміщень. .

Так, протягом цього року за кошти сільських рад було зроблено:

- поточні ремонти в Білківській, Василівській, Лучинській сільських/б-ках,

Корнинській б-ці для дітей на загальну суму 2387 грн.;

- замінено вхідні двері в б-ці с.Жовтневе вартістю 4700 грн.;

- ремонт даху зроблений в Почуйківській с/б-ці.

Зроблено капітальний ремонт в Ходорківській сільській бібліотеці на загальну суму 39 тис. грн.

Загальний фонд бібліотек нашого району становить майже _414 тисяч документів, в центральних бібліотеках (дорослій і дитячій) – близько 70-ти тисяч. За 10 місяців цього року до наших бібліотек надійшло _близько 2 тис. книг на загальну суму 37843 грн. Переважно, це - безкоштовні надходження завдяки державній програмі «Українська книга». Але за рахунок коштів Корнинської селищної ради в три б-ки селища було закуплено книг на суму 3 тис.грн., Жовтневецької сільської ради - на суму 2 тис. грн.

Не один рік в наших бібліотеках діє акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки якій фонд бібліотек району протягом року поповнився подарованою читачами літературою на 548 примірників на загальну суму 9220 грн.

Періодичні видання також є однією із складових фонду бібліотеки.

В даний час проходить кампанія по підписці періодичних видань на 2015 рік.

Районними бібліотеками підписано 92 назви періодичних видань на загальну суму 20 тис. грн.

Станом на 01.11.14 р. 15 сільських (селищних) бібліотек зробили підписку на слідуючий рік на загальну суму 12500,00 грн. Це бібліотеки:

- Корнинська доросла (4 назви) – 625,00

- Корнинська дитяча (8 назв) – 818,00

- Корнинська селищна (6 назв) – 693,00

- Андрушківська (7 назв) – 995,00

- Жовтневецька (12 назв)– 2000,00

- Кривенська (4 назви) - 524,00

- Липківська (4 назви) – 385,00

- Лучинська (1 назва) -90,00

- Макарівська (4 назви) - 907,00

- Миролюбівська (6 назв) – 757,00

- Паволоцька (3 назви)– 687,00

- Попільнянська (18 назв) – 2539,00

- Сокільчанська (2 назви)– 178,00

- Харліївська (6 назв) – 600,00

- Ходорківська (5 назв)– 702,00

Працюючи в умовах обмеженого фінансування, бібліотеки району орієнтують свою роботу на залучення користувачів до читання якнайбільшої частини населення, популяризації класичної та сучасної вітчизняної і світової літератури через відвідування різноманітних масових заходів, на яких намагаються надати, по можливості, більше інформації.

Проаналізувавши склад реальних та потенційних користувачів центральної районної бібліотеки можна зробити висновок, що за цей рік істотних змін не відбулося, їхній контингент є сталим, а це більше 4 тисяч користувачів.

Послугами бібліотек району щорічно користуються майже 20 тисяч мешканців.

В Попільнянській центральній бібліотеці значна увага приділяється створенню комфортних умов для роботи чиачів. Затишний читальний зал, сучасний інтер»єр, зручні меблі забезпечують читачам умови для ефективної роботи і відпочинку. Фахівці бібліотеки на замовлення читачів надають консультації, а також послуги з ксерокопіювання, сканування та запису інформації на електронні носії.

З метою надання жителям району можливості безкоштовного доступу

до світових інформаційних ресурсів через комп’ютерну мережу Інтернет та

за фінансової підтримки Посольства США в Україні, місцевої влади вже 3-й рік в Попільнянській центральній районній бібліотеці, Корнинських для дорослих та дітей, Андрушківській сільській діють Інтернет-центри.

Це стало можливим в результаті перемоги бібліотек Попільнянського району в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст». Бібліотеки району отримали разом 15 комп’ютерів з сканерами, принтерами, вебкамерами, навушниками та необхідним програмним забезпеченням , а саме :

-Попільнянська центральна районна бібліотека – 8;

-Корнинська селищна бібліотека для дорослих -2;

-Корнинська селищна бібліотека для дітей -3;

-Андрушківська сільська бібліотека -2.

Для всіх користувачів бібліотека стала місцем, де можна обмінятися інформацією та досвідом, знайти необхідну літературу чи скористатися безкоштовним доступом до Інтернету.

Фактично доступність інтернет-послуг, завдячуючи програмі «Бібліоміст», відсутність плати за послуги доступу до інформації, а також, відсутність дискримінації щодо будь-яких груп населення, або їх інформаційних потреб, привабили нових користувачів, які активно і різноманітно використовують технології. Все це суттєво змінило бібліотечне і бібліографічне обслуговування читачів.

Так, наприклад, протягом 2014 року в рамках програми «Бібліоміст» були застосовані різноманітні та ефективні форми роботи:

- майстер-клас з впровадження нових ІКТ для користувачів;

- мультимедійна презентація «Історія кохання Т.Г.Шевченка» (до 200-річчя від дня народження) з циклу «Невідоме про відомих» (для слухачів Університету третього віку);

- працюють курси комп’ютерної грамотності для пенсіонерів (група в кількості – 7 чоловік);

- практичні заняття для сільських бібліотечних працівників з метою професійного розвитку (група в кількості – 8 чоловік).

В жовтні цього року Всеукраїнською громадською організацією «Українська бібліотечна асоціація» (УБА) було оголошено переможців нового конкурсу «Бібліотека – громада: відкритий простір» за фінансової підтримки Фонду «Монсанто», який УБА проводить серед п`яти областей України: Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській.

Для участі у конкурсі сільським бібліотекарям необхідно було до 25 вересня 2014 р. надіслати на поштову адресу Української бібліотечної асоціації конкурсну заявку та супровідні документи. Одним с 25-ти переможців п’яти областей (а в Житомирській області – з числа 5 переможців) стала бібліотека села Почуйки нашого району.

За цим проектом («Бібліотека – громада: відкритий простір») сільські бібліотеки-переможці у листопаді 2014 р. будуть обладнані комп’ютерною та офісною технікою за підтримки Фонду «Монсанто», а користувачі бібліотек отримають безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки органів місцевої влади та самоврядування. Також, за проектом передбачено поповнення бібліотечних фондів книгами і періодичними виданнями.

У грудні 2014 р. на базі Головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА (м. Київ) сільські бібліотекарі пройдуть перший 5-денний тренінг, на якому навчаться або удосконалять свої навички користування комп’ютерною технікою, ефективного використання інформаційних ресурсів та сервісів Інтернету, надання нових послуг фермерам та працівникам сільського господарства.

Отже, ще одна бібліотека нашого району зможе забезпечити більш якісне бібліотечне і бібліографічне обслуговування користувачів.

Хочеться зазначити, що з розвитком комп’ютеризації бібліотеки не втрачають свого первинного значення. Швидкий пошук інформації та розширення кола доступу до неї лише підвищують ефективність бібліотечного обслуговування. Книгу, її значення для розвитку суспільства, накопичення знань та виховання духовності ще ніхто не відміняв. Ми переконані: доки живе людина та слово – житиме і книга, а отже, і бібліотека. Нам потрібно не втратити цю суспільно значущу інституцію, існування якої залежить не лише від економічної ситуації або людини, що має владу, а й насамперед від бібліотекаря та від якості його діяльності.

Бібліотеки Попільнянщини перебувають у постійному пошуку сучасних, ефективних форм обслуговування користувачів, прагнуть відповідати вимогам часу та підтверджують своєю діяльністю необхідність суспільству, яке динамічно змінюється.

Історичне минуле України та області, розвиток національних культур, любов до природи та бережливе ставлення до неї, мистецька спадщина, реалії соціально-економічного і громадського життя нашої держави та області – ось головні тематичні напрями багатогранної діяльності бібліотек нашого району.

Центральна районна бібліотека в 2014 році :

- співпрацювала з іншими закладами культури, творчими організаціями, школами;

- була відкритою для всієї громади, надавала вільний доступ до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього для повсякденного життя, створювала умови для творчого розвитку особистості, прикладала всі зусилля, щоб забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформаційних ресурсів користувачам з особливими потребами;

- сприяла розвитку освіти та самоосвіти, пропонуючи користувачам широкий вибір різних документів на різних носіях інформації, а також надання професійних консультацій щодо пошуку потрі бних матеріалів;

- відроджувала традиції родинного читання, сприяла розкриттю творчих здібностей дітей і підлітків на основі співробітництва між бібліотекарями та родиною, надавалась інформаційна допомога батькам у вихованні дітей.

Забезпечуючи інформаційні та культурні потреби мешканців району, бібліотека підтримувала дружні стосунки з навчальними закладами та їхніми книгозбірнями, музичною школою, Будинком дитячої творчості, соціальною службою району, працівниками кримінальної міліції в справах неповнолітніх, іншими громадськими закладами.

Однією з найкращих бібліотек області є наша Попільняська районна бібліотека для дітей. Протягом 2014 року пріоритетними в роботі бібліотеки були і залишаються такі головні завдання, як сприяння розвитку особистості, здатної самостійно мислити й діяти в умовах інформаційного суспільства; формування у дітей сучасного світогляду; розвиток навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості; виховання покоління, здатного ефективно працювати і навчатися протягом усього життя.

Для ціленаправленого виконання поставлених стратегічних завдань дитяча бібліотека протягом року працює в рамках цільових довгострокових програм «Натхнення джерело – батьківська земля», «Яке прекрасне рідне слово, воно не світ, а всі світи», «Уся мудрість книг об’єднує родину», «Книжкові перлини для кожної дитини» за такими напрямками, як краєзнавчим, національно-патріотичним, народознавчим, правовим, екологічним, морально-естетичним.

2014 рік був багатий на різноманітні національні, регіональні проекти, конкурси, активну участь у реалізації яких приймала і районна дитяча бібліотека, а саме:

· Реалізації бібліотечних заходів в рамках національного проекту «Україна читає дітям»;

· Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року»;

· Всеукраїнському тижні дитячого читання «Сузір’я вічного й святого дитяча книга на землі»;

· Шевченківського березня «Шевченківська весна цвістиме вічно», а також в загально-районних заходах, присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка;

· Проекті програми «Бібліоміст» - «Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек». Створений в рамках проекту «Піар-офіс бібліотек Житомирщини», став одним з переможців. В його склад увійшла і районна дитяча бібліотека.

Популяризація дитячої книги, реклами бібліотеки, розкриття книжкового фонду, заохочення дітей до більш активного читання відбувається при допомозі книжкових виставок. Їхня тематика різнопланова і охоплює всі напрямки освітньо-виховної роботи у відповідності до річного плану роботи бібліотеки.

Шляхом різноманітних масових заходів Попільнянська районна бібліотека для дітей всю свою роботу направляє на виховання культури читання у школярів, на допомогу у вивченні і розширенні знань по шкільній програмі, на оперативне і якісне забезпечення інформацією читачів-дітей та організаторів дитячого читання. Для підвищення суспільного значення і ролі дитячих бібліотек, рівня особистого розвитку і компетентності дітей було проведено:

· Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач – 2014»;

· Бесіду-огляд «Читач сказав «Браво»» (до Міжнародного дня дитячої книги);

· Вікенд в бібліотеці «Бібліотека – світ інформації, знань, успіху» (до Всеукраїнського дня бібліотек);

· Акцію «Book-симпатія»;

· Літературний диліжанс «Пригоди книжкової валізки»;

· Всеукраїнський Тиждень дитячого читання «Читаємо від березня до березня»;

· Годину кращих виконавців улюблених віршів «Гармонія слова».

Свою роботу Попільнянська районна бібліотека для дітей висвітлює на блозі «Веб-рукавичка».

2014 рік в Україні проголошений Роком Тараса Шевченка.

В ювілейний, 200-й рік від дня народження Т. Шевченка, бібліотеки нашого району разом із місцевими громадами доклали багато зусиль, щоб якнайповніше розкрити життя, поетичну і малярську спадщину Кобзаря, підійшли до відзначення цієї знаменної дати творчо, з фантазією, урізноманітнивши форми роботи.

Так, в березні цього року за ініціативою відділу культури та активної участі бібліотек та шкіл району відбувся районний конкурс читців творів Тараса Шевченка «Кобзарева струна не вмирає».

Конкурс на краще читання творів Шевченка «Його поезія не вмирає» був проведений Корнинською бібліотекою для дітей;

«Кохання у житті Т.Шевченка» - під такою назвою відбулась година поезії в Корнинській бібліотеці для дорослих;

Турнір знавців поезії «Віршів віночок від Тараса» пройшов у Великолісівецькій с/б;

В Голуб’ятинській сільській бібліотеці відбувся тематичний вечір «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»;

Лучинською сільською бібліотекою разом з Будинком культури було проведено вечір поезії «Знайомий та незнайомий Шевченко»;

Вечір-спогад «Духовний пророк нації» пройшов в Почуйківській сільській бібліотеці;

В Миролюбівській с/б-ці для юних читачів відбувся усний журнал «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття».

Вечір поезії « Як вогонь у серці я несу в майбутнє Шевченкову мову, слово незабутнє» - в Парипській сільській бібліотеці;

Літературно-театралізований вечір «На вічнім шляху до Шевченка» - в Паволоцькій с/б;

Святковий вечір «Тарас Шевченко – любов і святиня українського народу» - в Романівській с/б;

Зустріч з літературознавцем, поетом, критиком, публіцистом, членом Спілки письменників України В.Осипчуком-Сковородою була проведена в Корнинськійселищній бібліотеці, яка також була приурочена славному ювілею.

Хочеться зазначити, що всі ці конкурси, вечори, зустрічі не лише дали змогу користувачам (юним та дорослим) розкрити себе, а й стали прекрасною рекламою для бібліотек, сприяли залученню до них нових користувачів.

Життю і творчості Т.Шевченка було присвячено проведення конкурсу серед бібліотек району на кращу нетрадиційну книжкову виставку, ініціатором якого став методичний відділ районної бібліотеки. Здебільшого бібліотекарі підійшли до цього конкурсу творчо, з фантазією. Перемогу здобули 9 бібліотек району:

- Попільнянська районна бібліотека;

- Корнинські для дорослих і дітей;

- Котлярська;

- Миролюбівська;

- Мохнацька;

- Новоселицька;

- Саверецька;

- Сущанська.

Протягом року працівники бібліотек району приділяли значну увагу заходам, присвяченим відродженню української культури та народного мистецтва, традицій, обрядів і народних свят. Такі заходи дають змогу в цікавих для молоді формах популяризувати книгу і читання, а також поспілкуватися, познайомитись між собою і перевірити свої знання і ерудицію.

Так, наприклад, новорічні та різдвяні свята, зустріч весни, свято Великодня були відображені в таких формах роботи:

- книжкова виставка «Січень крокує – свята дарує» (чит. зал ЦРБ);

- літературно-музичне свято «Чари різдвяних мелодій» пройшло в Новоселицькій с/б;

- урок народознавства «Кутя – священний символ українців» (Парипська с/б);

- день народознавства: «Ой, весна-весна, днем красна» (пошук та вивчення старовинних веснянок та гаївок) - Почуйківська сільська бібліотека;.

- книжкова виставка-сюрприз «Писанка мальована, з любов’ю дарована» (ЦРБ);

- свято духовності «Весна іде, наповнена чудес... Христос воскрес! Воістину воскрес!» (Новоселицька с/б).

Головним чинником національного світогляду є патріотизм, його характерні ознаки - поняття й прийняття української ідеї, готовність до захисту Батьківщини, повага до історичної пам’яті, любов до рідної культури, мови, національних свят і традицій українського народу, шанобливе ставлення до державних національних символів, додержання законів Конституції України.

Працівниками районної бібліотеки до Дня пам’яті загибелі Героїв Крут було організовано історичний репортаж «Вони плекали національний дух», в Корнинській бібліотеці для дорослих – година пам’яті «Трагедія Крут крізь призму минулого і сучасного»; в Миролюбівській с/б – урок духовності «Згадаймо юність, що горіла в Крутах»; в Романівській с/б – урок історії «Вам - вічна слава, Вам – вічна пам»ять».

До дня виведення радянських військ з Афганістану бібліотечні працівники ЦРБ на базі місцевого музею пам’яті воїнів-інтернаціоналістів провели годину пам’яті «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», в бібліотеці діяла книжково-ілюстративна виставка «Вас об’єднала віра у життя».

В Корнинській дитячій бібліотеці відбулась зустріч з воїнами-афганцями «Болить мені Афганістан, тривожить пам’ять мою душу».

Шляхом організації книжково-ілюстративної виставки «Свято єдності українського народу» бібліотечні працівники районної бібліотеки прийняли участь в урочистостях, присвячених Дню Соборності України. В читальному залі районної бібліотеки був проведений цикл просвітницьких годин «Задзвеніли срібні дзвони України». В Паволоцькій с/б відбулась година спілкування «Соборність і злагода – умови процвітання України», патріотична сторінка «Свято єдності українського народу» відбулась в Миролюбівській с/б.

До Дня Європи проведено інформаційний коктейль на основі матеріалів з Інтернету «Нова Україна в новій Європі».

Корнинська бібліотека для дітей провела євроквест «Зоряне сяйво країн Європи». (Примітка. «Квест» – це інтелектуально-динамічна гра).Книжкова виставка «Європейські перспективи України» була організована Парипською сільською бібліотекою.

До Дня відзначення Перемоги 1941-1945 років та Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, 70-річчя звільнення України від німецько-фашистських окупантів працівники ЦРБ провели урок духовності «Переможна весна у цвітінні садів» (Велика Вітчизняна війна у творчості поетів), організували історичну годину «Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна», Привернула увагу читачів виставка - спогад «На всі часи, на всі віки у спогадах живі»

Не залишила нікого байдужою з присутніх і презентація четвертого тому видання серіалу «Книга пам’яті. Переможці. Житомирська область», яка проходила під назвою «Пам’ять, стій! Зупинись на хвилинку...» в Попільнянській гімназії №1, на яку були запрошені учнівська молодь та сини ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Цікава концертно-тематична програма під назвою «Зі сплаву геройства і мертвих і живих писалось ім’я ПЕРЕМОГА» проведена Корнинською селищною бібліотекою.

Вечір пам’яті «І подвигу не буде забуття, допоки світ стоїть під небесами» відбувся в Андрушківській сільській бібліотеці.

Цікаво пройшов літературно-музичний вечір «Хай буде мир на всій землі!», проведений Почуйківською сільською бібліотекою.

Урочистий вечір «Вклонімося великим тим рокам» пройшов в Романівській с/б.

До Дня молоді та Дня Конституції в центральній бібліотеці був проведений урок державності «Українська Конституція – правовий фундамент законності» з представленням книжково-ілюстративної виставки-огляду: «Жити за законами держави»; в Миролюбівській с/б пройшов історичний екскурс «Квітуча, славна Україно, ти наша ненька золота».

До Дня Державного прапора центральна районна бібліотека провела урок громадянства «Нема ціни святині дорогій». Розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Бібліотечне містечко на святі Незалежності України» організували працівники ЦРБ в рамках акції «Читальний зал під відкритим небом».

Благодійний вечір-реквієм «Україна – свята моя земля» провела Попільнянська сільська бібліотека;

Урок громадянства «Для всіх єдиний» пройшов у Миролюбівській сільській бібліотеці.

В Почуйківській сільській бібліотеці пройшов літературно-музичний вечір «Україна –вільна, сильна, незалежна держава».

День Матері та Всесвітній День родини (сім’ї) відзначався у більшості сіл району за участю бібліотечних працівників шляхом організації слідуючих заходів :

- літературний вечір «Хай святиться ім»я твоє» (Саверецька сільська бібліотека);

- родинне свято «Мати – берегиня сімейного вогнища» (Паволоцька сільська бібліотека);

- літературно-музична година «Родина. Рід. Які слова святі, вони потрібні кожному в житті» (ЦРБ).

До Дня Українського козацтва районною бібліотекою була організована книжково-ілюстративна виставка «Рідна земле моя, ти козацькою славою вкрита». Новоселицька сільська бібліотека провела тематичну годину «Гордість нації – Запорізька Січ».

Попільнянська центральна районна бібліотека особливу увагу приділяє інформаційній підтримці освіти, питанням профорієнтації старшокласників, проводить змістовну профорієнтаційну роботу з молоддю. Так, наприклад, на абонементі обслуговування для юнацтва оформлено стенд «Я на арені суспільного життя». Щоб виявити цілеспрямованість читацької молоді, творчий розвиток особистості, працівники бібліотеки взяли участь у вечорі запитань і відповідей з залученням фахівців «Профорієнтаційний лабіринт»», провели серед молоді анкетування «Омріяна професія» та тест «Задатки бізнесмена». Яскравим наочним доповненням стала виставка-рекомендація «Цікавий світ професій».

Сільські бібліотеки району проводили профорієнтаційну роботу серед молоді шляхом інформування через профорієнтаційні куточки: «Успіх у майбутній професії», виставки-дискусії «Сім’я і ринок: як вижити».

Зростання інтересу людей до власного коріння, до культур різних народів у всій їхній регіональній різноманітності, усвідомлення важливості патріотичного виховання майбутніх поколінь зумовлюють активізацію краєзнавчої діяльності районної бібліотеки. Збирання, збереження і популяризація матеріалів краєзнавчої тематики, зокрема з таких тем, як: «На допомогу обдарованим дітям», «Сторінки історії розповідають» (про історичне минуле краю), «Рідний край – гордість моя» (про славетних земляків), «Наших оберегів кольори» (народні традиції, звичаї, побут, фольклор) та інші роблять бібліотеку потрібною для місцевої громади.

Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Романівська весна-37» знову зібрало у Романівці прихильників творчості видатного поета, громадського діяча М.Т.Рильського. Не залишились осторонь і бібліотечні працівники центральної районної та сільських бібліотек, які на святі організували виставку кращих робіт народних майстрів Попільнянщини.

Внук Максима Тадейовича – Максим Георгійович подарував бібліотекам Попільнянщини нові збірки творів знаменитого предка.

Цього року у районі, як і всій країні, проводиться значно менше щорічних свят. Та все ж, в кінці вересня з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек під гаслом «Бібліотека – територія єдності» та Міжнародного Дня музики була проведена масштабна благодійна акція «Ми за мир! За єдину Україну!» по збору коштів на допомогу воїнам, які боронять Україну на Сході держави від терористів та найманців.

Шляхом різноманітних масових заходів, з метою популяризації книги, підвищення суспільного значення і ролі бібліотек, на акції бібліотекарями району були представлені книжкові виставки, стенди, виставка робіт бібліотекарів, виставка дитячих малюнків, дитячий майданчик, проект «Буккросинг» тощо.

В рамках програми «Бібліоміст» створений сайт Попільнянської центральної районної бібліотеки, який поступово заповнюється інформацією про пророблену роботу.

Сьогодні бібліотеки докладають значних зусиль, щоб бути для користувачів не тільки місцями, де зберігаються книги, а й визнаними культурними, інформаційними центрами, на базі яких створюються гуртки творчості, проводяться навчання, семінари і тренінги та в яких відвідувачі можуть отримати широкий спектр послуг.

Кiлькiсть переглядiв: 985

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Демонстраційний сайт Попільнянської центральної районної бібліотеки

вул. Б.Хмельницького, 7,
13501, Житомирська область, Попільнянський район,
смт. Попільня

Дата останньої зміни 19 Лютого 2020

Фотогалерея